SOSYAL MEDYA REKLAM DANIŞMANLIĞI


Sosyal Medya Reklamcılığı ve Size Kazandırdıkları
Seri Çözüm Web ve Kurumsal Hizmetler olarak yapmış olduğumuz reklam ve sayfa tasarımlarıyla doğru kitleleri doğru etkiyi yaratmak ve akılda kalıcı olmak için çalışıyoruz. Sosyal paylaşım siteleri markalar tarafından keşfedildiği günden beri, pazarlama stratejilerinin de en önemli halkası olmaya başladı.

Dünya genelinde 2.23 milyarı aşan kullanıcı sayısıyla Facebook, 700 milyonu aşan Instagram, 453 milyonu aşan Twitter ve 250 milyonu aşan Pinterest gibi sosyal ağların etkili kullanımı internet ve e-ticaret siteleri için de büyük önem taşıyor. 

Türkiye genelinde 43 milyon kullanıcı sayısıyla Facebook ilk sırada, 38 milyon kullancı İnstagram, 9 milyon Twitter, 7,3 milyon kullanıcı Linkedin, 6.5 milyon kullanıcı ise SnapChat kullanıyor. 

Sosyal medya; kişilerin ya da markaların hedef kitlesine, kendini özgürce anlatabildiği ve düşüncesini ifade edebildiği internet üzerinde farklı tarzlarda yer alan platformlardır. Günümüzde bu kadar fazla kullanılmasındaki tüm nedenler bu tanımda neredeyse mevcut. Marka ya da kişi, göreceli olarak bir ücret ödemeden sosyal medya üzerinden hedef kitlesine hitap edebiliyor. En önemlisi de kendisini, algısını, tarzını, düşüncesini özgürce insanlarla paylaşabiliyor. Üstelik kendi tarzına uygun sosyal medya platformlarından birini ya da birden fazlasını seçebiliyor. Instagram’ı seçerek sadece fotoğraflarla daha seviyeli şekilde kendini yansıtabiliyor, Youtube’u seçerek sadece videolarla kendini yansıtabiliyor, Linkedin’i seçerek tamamen kurumsal ya da Snapchat’i seçerek eğlence odaklı olabiliyor. Facebook’u tercih ederek de hepsini gerçekleştirebiliyor.

Sosyal medya; televizyon gazete ve film gibi geleneksel medya mecralarından daha çok tercih edilir. Çünkü;
1. Bu mecralardan daha fazla erişilebilir durumdadır. Sosyal medya, herkes tarafından kullanılabilir. Geleneksel medya kontrol altındadır.
2. Geleneksel medya ortaya çıktıktan sonra değiştirilemez ancak sosyal medyada paylaşımlara yorumlara anında müdahale edilebilir.
3. Sosyal medya tamamen özgürdür. Bu kadar fazla tercih edilmesinin en büyük nedeni herkesin kendini özgürce ifade edebilmesidir.

Sosyal Medya Reklamları Nedir?
Birçok sosyal medya platformunda uygulanabilen, platforma belirli bir ücret ödenerek daha fazla kişiye erişim sağlanan reklam modelleridir. Oldukça düşük maliyetlidir ve reklam amacına ulaşmadan ücret ödenmez. Çok iyi hedef kitle belirlemesi yapılabilir. Örneğin sadece çocuğu olan ailelere ya da sadece iPhone kullanan kişilere reklamınızı gösterebilirsiniz. Bu da sizi gereksiz harcama yapmadan en doğru hedef kitleye ulaşmanızı sağlar. Sosyal medya reklam modelleri, doğru uygulandığında çok uygun bütçelerle oldukça fazla fayda sağlayabilir sosyal medya reklam modelleri. Geleneksel medyaya göre sayılamayacak kadar çok avantajı vardır. Bunları profesyonel olarak Sosyal medya ajansları, Sosyal medya danışmanlığı şeklinde sosyal medya reklamlarını kullanarak yapmaktadır.

Neden Sosyal Medyada Yer Almalıyız?
Çünkü artık insanlar sizi sıkıcı web siteleri yerine geleneksel medyayı geride bırakan sosyal medya platformlarında araştırıyor. Sizinle etkileşime geçiyor. Markanız hakkındaki şikâyet veya teşekkürünü dile getiriyor. Kısacası artık insanlar markaları en fazla sosyal medya platformlarında araştırıyor ve onlarla iletişime geçiyor. Bunun sebeplerini yukarıdaki başlıklarda sizlere bahsettik. Günceli yakalamak için, İtibarınızı arttırmak için ve marka gücünüzü arttırmak için mutlaka sosyal medyada yerinizi almalısınız. Kısaca Sosyal medya yönetimi markanız için en önemli dinamiklerden biridir.

Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz...


İyi tasarımlara sahip olmanın yolu; uzman bir tasarımcıya güvenmekten geçer...

PAKETLER

Tablomuzda bulunan seçenekler 01.01.2023 - 31.12.2023 tarihleri arasında geçerli olup ödemeler dolar kuru üzerinden yapılmaktadır.
Ödemeyi gerçekleştirmeden önce o günkü kur rakamını e-posta ile öğrenmenizi öneririz.

ÖZELLİK / ÜRÜN KODUSMRD-P1 SMRD-P2 SMRD-P3
SMRD-P4
FacebookVarVarVarVar
InstagramYokVarVarVar
TwitterYokYokVarVar
YoutubeYokYokYokVar
LinkedinYokYokYokVar
PinterestYokYokYokVar
FiyatTeklif IsteyinTeklif IsteyinTeklif IsteyinTeklif Isteyin

Projeniz mi var? Gelin tanışalım...
         

TELEFON & WHATSAPP

+9 (0) 542 239 23 41
 Pzt - Cuma : 10:00 - 15:00